Przejdź do treści
Logo Szlak Kulinarny Opolski Bifyj Baner

Artykuły

Magazyn miejski „OPOLE i kropka”

Od września 2022 r. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi promocję Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj w magazynie miejskim „OPOLE i kropka”. We wrześniowym magazynie Dyrektor OROT Pan Piotr Mielec rozmawiał o Szlaku i o produktach tradycyjnych województwa opolskiego. Od kolejnego wydania, co miesiąc publikowane są przepisy kulinarne restauratorów należących do Szlaku.

Odkrywamy opolszczyznę szlakiem kulinarnym "Opolski Bifyj"

Uprawialiście kiedyś turystykę kulinarną? To nie tylko świetny pomysł na spróbowanie najbardziej charakterystycznych dań danego regionu, ale także poznanie jego kultury, ciekawych miejsc oraz nietuzinkowych osób. Zapraszam Was na wycieczkę po Opolszczyźnie śladem skarbów znalezionych w tradycyjnym kredensie Śląska Opolskiego zwanego Bifyjem.

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj to Najlepszy Produkt Turystyczny
w Polsce

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj to podróż po smakach regionu. Umożliwia poznanie naszego regionu „od kuchni”. Szlak utworzony w 2015 doceniono na arenie krajowej. Zdobył miano Najlepszego Produktu Turystycznego w Polsce.

Poznaj Szlak Kulinarny „Opolski Bifyj”

Opolskie specjały z wysokiej jakości produktów regionalnych to coś, czego skosztujemy w restauracjach należących do Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj. Z Piotrem Mielcem – dyrektorem Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej rozmawiamy o idei promowania tradycyjnej kuchni śląskiej i restauracjach należących do tej kulinarnej sieci.

Opolski Bifyj – prawdziwy smak regionu

Czym byłoby odkrywanie nowych miejsc, opowieści i historii danego regionu bez poznawania jego tradycji kulinarnej? Przecież to właśnie lokalne kulinaria, obok wielu ciekawych zabytków, atrakcji i muzeów, są często jedną z istotnych kategorii wyboru celu podróży. Opolskie to idealne miejsce dla amatorów tradycyjnych smaków i osób, które chcą po prostu „dobrze zjeść”. Regionalna kuchnia Opolszczyzny jest prawdziwym hitem podróży po regionie, a jej różnorodność przyciąga wielu odkrywców nowych doznań kulinarnych.

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj

Szlak Kulinarny „Opolski Bifyj” powstał w 2015 roku za sprawą Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. To fascynująca podróż po regionie i jego smakach, odkrywanych w różnych restauracjach Opolszczyzny! Cieszy się dużą popularnością, tak jak same podróże kulinarne, które bardzo przypadły do gustu turystom w Polsce! 

Opolski Bifyj – prawdziwy smak regionu

Słodko-kwaśny smak zołzy kontrastuje z lekko słonym śledziem. Całość podaje się najczęściej z ziemniakami gotowanymi w mundurkach, czyli w miejscowej gwarze, pelkartoflami.

Niemodlińskie historie

Wiele mamy w Polsce słynnych karpi, a wśród nich jest karp niemodliński. Historia stawów rybackich w tej części Opolszczyzny oraz samego Niemodlina może zaimponować zarówno smakoszom, jak i historykom. 

Skip to content