Artykuły

Opolski Bifyj – prawdziwy smak regionu

Czym byłoby odkrywanie nowych miejsc, opowieści i historii danego regionu bez poznawania jego tradycji kulinarnej? Przecież to właśnie lokalne kulinaria, obok wielu ciekawych zabytków, atrakcji i muzeów, są często jedną z istotnych kategorii wyboru celu podróży. Opolskie to idealne miejsce dla amatorów tradycyjnych smaków i osób, które chcą po prostu „dobrze zjeść”. Regionalna kuchnia Opolszczyzny jest prawdziwym hitem podróży po regionie, a jej różnorodność przyciąga wielu odkrywców nowych doznań kulinarnych.

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj

Szlak Kulinarny „Opolski Bifyj” powstał w 2015 roku za sprawą Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. To fascynująca podróż po regionie i jego smakach, odkrywanych w różnych restauracjach Opolszczyzny! Cieszy się dużą popularnością, tak jak same podróże kulinarne, które bardzo przypadły do gustu turystom w Polsce! 

Opolski Bifyj – prawdziwy smak regionu

Słodko-kwaśny smak zołzy kontrastuje z lekko słonym śledziem. Całość podaje się najczęściej z ziemniakami gotowanymi w mundurkach, czyli w miejscowej gwarze, pelkartoflami.

Niemodlińskie historie

Wiele mamy w Polsce słynnych karpi, a wśród nich jest karp niemodliński. Historia stawów rybackich w tej części Opolszczyzny oraz samego Niemodlina może zaimponować zarówno smakoszom, jak i historykom.