Przejdź do treści
Logo Szlak Kulinarny Opolski Bifyj Baner

restauracja

Salomon

Okazała nowoczesna willa mieści przestronną i gustownie urządzoną restaurację, która
w menu posiada także regionalne specjały. Wytrawne podniebienia kuszą m.in. udziec
z królika, kaczka w sosie własnym, pierś z gęsi i śledzik po opolsku.

klimat

Na obrzeżach Opola, znajduje się otoczona ogrodem kameralna willa, mieszcząca pokoje noclegowe i restaurację Salomon. Wnętrza zostały przystosowane do organizacji dużych imprez. Imponująca, otoczona balkonami Sala Balowa, gdzie może bawić się nawet 300 osób oraz Sala Złota z sufitem inkrustowanym błyskotkami zdają się nawiązywać do świetności dworu króla Salomona, którego imię patronuje całemu obiektowi.

Z biblijnych przekazów wiemy, że słynący z mądrości król Izraela znany był również z bogactwa i zamiłowania do wydawania olśniewających uczt przy najróżniejszych okazjach. Klimat tamtych biesiad oddaje dekoracja umieszczona na ścianie budynku restauracji, przedstawiająca królewską ucztę wśród historycznych rekwizytów. Otoczenie obiektu oraz starannie zaaranżowane wnętrza wprowadzają gości w atmosferę wspaniałych uczt i biesiad, ale oczywiście najważniejsze jest bogate menu.

Przyjęcia uświetniają torty i słodkości z własnej cukierni, a tutejsze zupy i różnego rodzaju mięsiwa zawdzięczają swój aromat sporządzaniu ich na blachach pieca kaflowego.

DSC_4786
DSC_4949

Szef Kuchni poleca

Kurczaka a’la whiskey z panierowanymi kluskami śląskimi

Menu

Sprawdź menu restauracji

Lokalizacja

Opole, 4 km od Rynku w Opolu

Zapraszamy

DSC_4873
DSC_5036

Salomon to idealne miejsce na organizację wyjątkowych wydarzeń – przyjęć, bankietów, konferencji biznesowych, niezapomnianych wesel oraz innych okazji. Profesjonalny personel dołoży wszelkich starań, aby każda chwila spędzona w Salomonie pozostała na zawsze w pamięci gości.

Restauracja dysponuje miejscami noclegowymi z komfortowymi pokojami oraz świadczy usługi cateringowe.

Adres

ul. J. Kwoczka 4
45-711 Opole

Telefon i Email

Telefon: 77 457 20 86
Email: biuro@restauracja-salomon.pl

Godziny otwarcia

Pon: nieczynne
Wt-Sb: 12.00-20.00
Nd:11.00-20.00

Skip to content