Przejdź do treści
Logo Szlak Kulinarny Opolski Bifyj Baner

restauracja

Salve

XIX-wieczna rezydencja w stylu szwajcarskim, w której mieszczą się hotel i restauracja, to miejsce szczególne, o fascynującej historii nadającej jej nutki tajemniczości
i niepowtarzalnego uroku.

klimat

Hotel Salve znajduje się w samym sercu historycznego Głogówka, pamiętającym króla Jana Kazimierza i Ludwiga van Beethovena.

Przytulne i klimatyczne wnętrza restauracji wypełnione są historią Głogówka i pyszną kuchnią. Na ścianach znajdują się fotografie dawnego Głogówka, a pozostałe elementy wystroju, m.in. szybki witrażowe w oknach i wizualizacje beczek wina na ścianach, wprowadzają gości w winne klimaty. Właściciele dużą wagę przywiązują do winiarstwa i krzewienia kultury picia wina. Warto przypomnieć, że to stąd wzięły się kiście winogron w herbie Głogówka.

Do kameralnej sali kominowej i sal bankietowych przylega zadbany ogródek, który bywa miejscem koncertów w ramach Śląskiego Festiwalu im. Beethovena – prawdziwej chluby miasta.

Specjalnością lokalu są potrawy regionalne, zaś popisowym daniem roladki z dzika nadziewane borowikami, podawane z szarymi kluskami i kiszoną kapustą. Wszystkie posiłki przygotowywane są z ekologicznych i naturalnych produktów pochodzących od lokalnych gospodarzy.

DSC_6354
DSC_6626

Szef Kuchni poleca

Roladkę z piersi gęsi faszerowaną czerwoną kapustą i śliwkami

Menu

Sprawdź menu restauracji

Lokalizacja

43 km od Opola

Zapraszamy

DSC_6485
DSC_6320

Zabytkowa willa mieszcząca hotel i restaurację jest prawdziwą ostoją dla gości ceniących połączenie nowoczesności i bogatej tradycji.

Restauracja jest idealnym miejscem na imprezy okolicznościowe, a położony w tym samym budynku hotel oferuje komfortowe pokoje o najwyższym standardzie.

Adres

Aleja Lipowa 4
48-250 Głogówek

Telefon i Email

Telefon: 77 437-33 -13
Email: info@hotelsalve.pl

Godziny otwarcia

Pon-czw: 14:00- 22:00
Pt-Sob: 14:00- 23:00
niedziela: 11:00- 22:00

Skip to content